OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kādu izvēlēties?

Par vajadzību apdrošināt auto dzirdējis katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. Šī automašīnas apdrošināšana atmaksā zaudējumus, kas radīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāsedz negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO

KASKO automašīnas apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu transporta līdzekļa bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt šī automašīnas apdrošināšana nozīmē, ka uz atlīdzību var pretendēt arī tas autovadītājs, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina plašu risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti noformējama tiešsaistē. Izdevīgākos piedāvājumus dažu minūšu laikā uzzināsi polišu kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, būtiski izvērtēt vairākus apdrošināšanas variantus – tikai tā var atrast visizdevigāko risinājumu.

Aspekti, kas ietekmē apdrošināšanas polises izmaksas

Kā minēts , OCTA un KASKO polišu izmaksas katrā indivduālā gadījumā tiek noteikta atsevišķi.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru automašīnas apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā Kasko automašīnas apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *